Hétfő - Péntek - 8:00 - 21:00, Szombat - 9:00 - 14:00

Amiben segíthetek

Szorongásos zavarok, álmatlanság, pánikbetegség, fóbiák, életmód változás, depresszió, hangulati labilitás, evészavar, önbizalomhiány, identitás, pályaválasztás, párkapcsolati nehézségek, beilleszkedési nehézségek.

Amiben segíthetek

ha valamilyen elakadás van az életedben.
ha nem tudsz tovább lépni
ha  valami nagyon megvisel (haláleset, válás, szakítás, súlyos betegség stb.);
ha fontos döntést kell hoznod, és egyelőre nem látsz tisztán
ha nagy nyomás alatt vagy
ha változtatni szeretnél, de úgy érzed, nem mersz vagy nem tudsz
ha nagyon aggódsz valami miatt
ha van egy elhúzódó konfliktusod
ha elégedetlen vagy magaddal
ha nem tudod „mi legyél, ha nagy leszel”
ha úgy érzed nem bánnak jól veled otthon vagy a munkahelyeden
ha meg akarod ismerni önmagad
Bejelentkezés magánrendelésre : +36 30 684 4495

Életmód változtatás: Ugye, te is voltál már úgy, hogy tudtad változtatni kell, hogy valami nem mehet már a  régi mederben tovább. Lehet, hogy életmódodnak már egészséged látja kárát. Dohányzol, éjszakázol, sokat eszel, nem mozogsz, nem alszod ki magad, felelőtlenül költekezel.. Ez mind megkeseríthetik az életed. Pedig változtathatsz, csak lehet kell egy kis segítség hozzá.

Önértékelés: Mindenki hallotta már a közhelyes bölcsességet: addig nem lehetsz képes jól szeretni mást, amíg nem szereted önmagad. Érdemes jóban lenni magunkkal, hiszen az önmagunkkal való kapcsolat az egyetlen ami garantáltan életünk végéig tart. Az egészséges önértékelés kialakításához fontos, hogy gyerekként sokat dicsérjenek, elismerjenek minket és az is, hogy ne szégyenítsenek meg. Sokan persze nem tudhatnak maguk mögött ilyen felhőtlen, támogató gyermekkort. Természetesen nincs veszve minden, megfelelő (adaptív) gondolkodás kialakításával, a jó tulajdonságaink, képességeink kihangsúlyozásával könnyen változhat önmagunkról kialakult képünk pozitív irányban.

Önbizalomhiány: Szorosan összefügg az önértékeléssel. Ha kevés van belőle az bénítólag hat az egyén életére

Identitás:  A felnőtt kor elején,  a kamaszkor után, valahol a húszas éveinkben jó esetben kialakul az identitásunk. Tudjuk kik vagyunk, mit csinálunk, merre tartunk, ha a pályaválasztás sikeres volt ekkora már egyfajta szakmai identitás is kibontakozóban van. Az identitásnak sokféle alrésze lehet, ilyen pl. a nemi identitás, az, hogy férfinak érzem-e magam, vagy nőnek. A szakmai identitás, pl. hogy pszichológus vagyok és el is kezdek úgy gondolni magamra mint egy pszichológusra. Ha gyermeket vállalok, akkor megerősödik szülői identitásom.  Fontos, hogy az ember tisztában legyen önmagával, ismerje önmagát. Van aki nehezebben tesz szert identitásra, sokan évekre ún. identitásmoratóriumba teszik magukat, nem akarnak pl. felnőtté válni. Az önkép és az identitás szorosan összetartozó fogalmak. Carl Rogers, híres amerikai pszichológus szerint szerint egyébként „azzá válni, aki vagyok”: a legfontosabb életprogram.

Pályaválasztás: Mi leszek ha nagy leszek? Ez egy igen fontos kérdés. Azt hiszem alapvető hiba, hogy a középiskolából kilépő. gyakran még nem érett diákokat választásra kényszerítik. Ők fogják aztán abbahagyni az egyetemet, ők fogják úgy érezni, hogy nincsenek a megfelelő helyen. Pedig ma már mindent szabad és mindent lehet, nem fog szükségszerűen elkallódni az, aki csak 20 vagy 22 évesen kezdi el az egyemet, a rugalmas oktatási formák lehetővé teszik a munka mellett való tanulást is. Az érett autonóm döntés sokkal jobb, mint a kívülről  ránk erőszakolt. Meggyőződésem, hogy a pályaválasztást sokesetben egy önismereti munka kell megelőzze. Tudnom kell milyen képességekkel rendelkezem, és milyen munkahelyen, milyen szerepkörben tudom elképzelni magam. Ha ezeket tudom,  akkor ehhez keresek szakmát.  Életünk jelentős részét munkával töltjük, tehát egyáltalán nem mindegy, hogy érezzünk magunkat munka közben, nem mindegy, hogy szeretjük-e amit csinálunk.

Párkapcsolati nehézségek: Az érett párkapcsolatok felnőtt életünk talán legfontosabb részét képezik. Sokak szerint nincs is ennél fontosabb. A jól működő párkapcsolat, ahol a felek úgy érzik ketten együtt többek , mint 1+1 , nagyon sok jó forrása lehet. Ugyanakkor, ha rossz, akkor sok szenvedésé is. Vannak, akik éveken keresztül vergődnek egy-egy rosszul működő kapcsolatban. Szeretik egymást, azt mondják, kötődnek egymáshoz, de nem tudnak együtt élni. Lehet, hogy egyszerűen csak nem illenek össze. Elengedni ugyanakkor nehéz. Együtt maradni, vagy elengedni, talán ezek a leggyakoribb párkapcsolati kérdések. A tisztánlátáshoz érdemes tanácsadó szakember segítségét igénybe venni. Az is elképzelhető, hogy a legjobb megoldás a párterápia.

Beilleszkedési nehézségek: Legyen szó egy új közösségről vagy egy új országról , beilleszkedni nem mindig könnyű. Nagyban függ a környezet fogadókészségétől és saját megküzdési hatékonyságunktól is. A beilleszkedéshez idő kell, a kutatások szerint pl. egy idegen kultúrához adaptálódni legalább hat hónap szükséges. Ha úgy érzed, hogy elakadtál ebben a folyamatban, érdemes gondolkozni azon, miért.

Bejelentkezés magánrendelésre : +36 30 684 4495

Amiben segíthetek

  • Elakadás
  • Traumatikus élmények feldolgozása
  • Döntésképtelenség
  • Stressztűrés
  • Stresszkezelés
  • Túlzott aggódás
  • Konfliktus
  • Önbizalomhiány
  • Identitás
  • Önismeret
  • Párkapcsolati problémák 
  • Pályaválasztás
  • Beilleszkedés
  • LMBTQI ügyek